Гуманізація пенітанціарної системи

Просмотров: 353Комментарии: 0
Концепти
Гуманізація пенітанціарної системи

Однією з нагальних реформ, що необхідно провести якнайшвидше для подальшого розвитку як українського суспільства, так і держави в цілому - це корінна зміна пенітенціарної системи.

До норвезького рівня нам йти довго та недешево, але вийти на умовний середньоєвропейський рівень треба якнайшвидше.

Ситуація, коли людина, потрапляючи у тюрму чи колонію одразу ламає своє життя - абсурдна, який би тяжкий злочин вона не вчинила. Якщо додати до цього ще й рівень якості вітчизняної судової системи та кількість виправдувальних вироків (не більше 1% у кримінальних справах, в той час як у європейських країнах чомусь від 10% і більше), то складається жахлива картина.

Українська пенітенціарна система потребує корінних змін

Українська пенітенціарна система потребує корінних змін

Приблизно десять тисяч осіб щороку, потрапляючи до українських колоній та в'язниць, вимушені докорінно змінити своє життя, адаптуючись до жахливих умов існування в системі. Приблизно десята частина з них засуджується помилково - вони страждають взагалі ні за що. І потім, звільняючись через кілька років, більшість з цих людей не може нормально соціалізуватися в суспільстві. Все це породжує позитивний зворотній зв'язок, який продукує рецидивістів, бо іноді звільнившимуся простіше знову вчинити якийсь злочин щоб знову потрапити до в'язниці, ніж намагатися починати життя з нуля.

Оставьте комментарий!


Комментарий будет опубликован после проверки